התחברות
צרו קשר
הרשמה לניוזלטר
ה-FEED
רשימת הקריאה שלי
ה-FEED התגובות שלכם באתר!

"חמש שנים השקל היה המטבע הכי חזק בעולם – וזה קצת מוגזם"

אלכס זבז'ינסקי - הכלכלן הראשי של מיטב דש: "הכלכלה האמריקאית נראית טוב מתחילת השנה. אם זה יימשך, הדולר ימשיך להתחזק". "אם בנק ישראל יעלה ריבית, השקל עשוי לקבל זריקת מרץ חדשה"

"הכלכלה האמריקאית נראית ממש טוב מתחילת השנה. האינדיקטורים שמתפרסמים בדרך כלל מכים את התחזיות והצמיחה משתפרת. אם זה יימשך, הדולר האמריקאי אמור ליהנות מיתרון ולהמשיך להתחזק מול שאר המטבעות בעולם". כך מעריך אלכס זבז'ינסקי - הכלכלן הראשי של מיטב דש, בשיחת וידיאו על המגמות במטבע האמריקאי ובשקל הישראלי.

"בחמש שנים האחרונות השקל היה המטבע הכי חזק בעולם. לא שאין לשקל הצדקה להיות חזק, אבל, המטבע מספר 1 בעולם? זה קצת מוגזם"

לפי זבז'ינסקי, התהליכים החיוביים נובעים מהרפורמה שהנהיג ממשל טראמפ. "בעיקר מדובר", הוא מסביר, "בהגדלת הוצאות הממשלה וברפורמה במס, אותה רפורמה גדולה שאושרה בסוף שנה שעברה. הרפורמה מתחילה לפעול, החברות קיבלו זריקת מרץ ועידוד לבצע השקעות. התהליכים האלה לוקחים די הרבה זמן, עד שחברה מקבלת החלטה ומוציאה אותה אל הפועל - זה יכול לקחת בין 3 ל-5 שנים. כל התהליכים הללו של שיפור בכלכלה, תומכים בדולר האמריקאי. עוד דבר שתומך בדולר זה הבנק המרכזי האמריקאי, שהמשיך להעלות ריבית ויכול להיות שיעשה את זה עוד פעם או פעמיים השנה".

מתעניינים בפתיחת חשבון מסחר בחבר בורסה? לחצו כאן

מה קורה בכלכלה האירופית?

"בשנה שעברה ראינו התפתחות מאוד חיובית בכלכלה האירופית - הצמיחה השתפרה והפתיעה לטובה, אבל מתחילת השנה דברים קצת השתבשו. יש פחות נתונים טובים ויש איזושהי האטה במומנטום. האינדיקטורים האחרונים היו קצת יותר חלשים. עד היום, ההסבר של הבנק המרכזי או הכלכלנים, היה שזו חולשה זמנית ולא שינוי כיוון. אבל, ככל שהחודשים עוברים והנתונים לא משתפרים, גובר החשש וזה כמובן משפיע על המטבע האירופי, משפיע על האירו. גורם נוסף שמשפיע על האירו הוא הבנק המרכזי האירופי, שהודיע לאחרונה על כוונתו להפסיק לקנות אגרות חוב אירופיות בסוף השנה ולהתחיל להעלות ריבית. עם זאת, העלאת ריבית צפויה רק בעוד שנה, לפחות בעוד שנה. כל התהליכים האלה מחלישים את המטבע האירופי".

קראו עוד במגזין:

 

 

לאן הולך השקל?

"בחמש שנים האחרונות השקל היה המטבע הכי חזק בעולם. לא שאין לשקל הצדקה להיות חזק, הרי יש תנועות הון שנכנסות לישראל, יש השקעות של חברות זרות וייצוא שצומח - אבל, המטבע מספר 1 בעולם? זה קצת מוגזם. לכן, אנחנו רואים תהליך של תיקון. השקל לאחרונה קצת יותר חלש, אבל מי שיכול להחזיר אותו לתמונה זה בנק ישראל. יש דיבורים על כך שבנק ישראל עשוי להעלות ריבית, אולי עד סוף השנה. האינפלציה קצת עלתה, הצמיחה במשק הייתה עד היום חזקה והציפיות להעלאת ריבית עלו. אם אכן זה יקרה, השקל עשוי לקבל זריקת מרץ חדשה".

רוצים לקרוא עוד בנושא? הירשמו לאתר וקבלו מאמרים נוספים.

האמור אינו מהווה ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם. 

מעוניינים לסחור בבורסה בתנאים אטרקטיביים?
אהבתם את הכתבה? שתפו עם חברים!
כתבות נוספות שתאהבו
יש שאלות? תשאירו לנו תגובה או הצטרפו לדיון!
  • לפני 1 שנים

    מעניין

  • לפני 3 שנים

    קפיטליזם חזירי משכורת לא מספיקה כולם לוקחים הלוואות לפני המלחמה הבאה. כרישי שוק מנסים לעשות סיבוב על אזרחים שמובטחת להם זקנה מרוששת.

  • לפני 3 שנים

    מדהים שהשקל כלכך חזק ולא הדולר $$$

מעוניינים לסחור בבורסה בתנאים אטרקטיביים?
אתם קוראים: "חמש שנים השקל היה המטבע הכי חזק בעולם – וזה קצת מוגזם"
AIzaSyD5yByn8adz7SoeqOPuwLdcBD8g_mkP5ww
Website by: betterlabs ecommerce

© 2017 מיטב דש בע”מ
אין באמור כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ אישי המתחשב ומותאם לצרכי ונכסי כל אדם בידי יועץ השקעות מוסמך.